Okupljamo NOVINARSKU DRUŽINU

Autor: Bernardica Šeligo, 11. 1. 2011.

Ne propustite!

Prijavi se u novinarsku družinu kod knjižničarke, prof. Bernarde Š., najkasnije do utorka, 18. siječnja 2011. godine. Prijavljeni novinari moći će predstaviti svoj uradak već na prvom sastanku družine, koji će se održati u KNJIŽNICI , 19. siječnja 2011. od 13 do 14 sati!  Sastanci uredništva bit će uvijek u isto (dogovoreno) vrijeme, a radno vrijeme novinara je –UVIJEK! Radno mjesto: svugdje kuda se krećeš, gdje ti oko vrluda i uho sluša!

Poštovani učenici, znadete li sve o svojoj školi, o programima, razredima, nastavnicima, organizaciji? Želite li raspravljati o događajima oko sebe, saznati više o problemima, potražiti odgovore na pitanja koja vas muče?  Hoćete li se zabaviti, iskazati interese? Ako su vas ova pitanja i dileme dotakli, onda iskoristite  jedinstvenu priliku i postanite školski novinar! Jeste li znatiželjni, komunikativni, domišljati, brzi;  imate li dar za priču i osnovnu pismenost, istraživanje i analiziranje –svakako se javite u novinarsku družinu! Imate li samo volju, odgovornost i ljubav prema novinarstvu, nemojte se nimalo dvoumiti o prijavi u novinare - dođite, sve ostalo ćemo naučiti zajedno!

Što vam nudi novinarska družina? Razvijanje osobnih kreativnih potencijala, učenje svekolike pismenosti i informiranosti; upoznavanje novinarskog posla: izražavanje u novinarskim vrstama; uredništvo, grafika, fotografija, ilustriranje, možda strip, rubrike – vijesti – šport, zabava, moda, školski život, svijet oko nas, možda kolumna? Kako želimo da se osjeti u školskom životu vaša aktivnost, dobit ćete novinarsku iskaznicu, što znači da neće biti u grupi besposlenih! Trag vašeg rada vidjet će se na oglasnim pločama i zidnim novinama u školi (i učeničkom domu); na web-stranicama škole i u stvaranju vašeg lista (Druga strana).

Posebno upućujemo srdačan poziv učenicima prvih i drugih razreda, jer oni će imati vremena razviti potpuno svoje potencijale do kraja srednjoškolskih dana; nikako ne smiju izostati u novinarskoj družini učenici koji imaju već iskustva u tome iz osnovne škole! Iskustvo učenika trećih i četvrtih razreda bit će nam golemo blago u stvaralaštvu!

« Svibanj 2024 »