Dan otvorenih vrata 2012.

Autor: Marko Mikša, 10. 5. 2012.

Danas 10. svibnja 2012. god., četvrtak, u Srednjoj školi Pregrada je u vremenu od 16 h  do 18 h održan Dan otvorenih vrata Škole.
 U tom su vremenu zainteresirani učenici i njihovi roditelji razgledati školu, školske kabinete te kroz prezentaciju projekata pojedinih predmeta upoznali se i s načinom rada u Školi.

Posebno interesantan bio je obilazak školske knjižnice u kojoj se mogao dobiti i letak sa osnovnim informacijama o programima koje Škola realizira te razgledati materijal iz arhive djelovanja Škole kao međunarodne Eko-škole. Zatim, obilazak specijalizirane učionice zdravstvene njege, biologije, fizike, informatike, fizikalne terapije, zubotehničkog i analitičkog laboratorija, a sve u pratnji učenika domaćina.
 Športsku dvoranu škole i njene aktivnosti budući učenici mogli su upoznati kroz atraktivnu nogometnu utakmicu koja  se u 17 h odigrala između juniora NK Inter iz Zaprešića i najboljih nogometaša Srednje škole Pregrade. Činjenica da Škola , uz višegodišnju suradnju sa RK Zagreb, ove godine surađuje s  NK Inter, koji je klub prve hrvatske nogometne lige, a njegovi juniori su jedni od boljih u ligi, način je Škole da promovira sport, zdrav život, opće prihvatljive vrijednosti koje se kroz sport mogu razvijati te želju i za najbolje rezultate.

Budući učenici obišli su i novootvoreni Učenički dom u kojem su se upoznali s uvjetima i načinom života koji on nudi.  Roditelji najvažnijim smatraju da su djeca smještena u vrlo pristojno uređenim trokrevetnim sobama s vlastitim sanitarnim čvorom te da imaju dvadeset četverosatni pedagoški nadzor, a mladima je važna dobra kuhinja, dobra atmosfera i mogućnost bavljenja aktivnostima koje ih interesiraju.

Sve to može se pronaći u Srednjoj školi i učeničkom domu Pregrada pa iskreno vjerujemo da će i ove godine biti velik interes za upis. Dobro došli!

« Svibanj 2024 »