Zimska škola informatike 2016.

Autor: Marko Mikša, 4. 12. 2015.

Krapinski informatički klub KRIK, Hrvatski savez informatičara i Srednja škola Krapina od 3. do 10. siječnja pripremaju radionice zimske škole informatike. Prisustvovat će joj najbolji srednjoškolci informatičari iz Hrvatske te učenici i nastavnici iz županije.  Većina radionica će biti trodnevna (4., 5. i 6. siječnja te 7., 8. i 9.  siječnja).  Prijave traju do 21. prosinca. Nakon 22. prosinca moći će se prijaviti samo eventualno nepopunjene radionice. Stoga se prijavite što prije!

Prijaviti se možete:

• preko online obrasca ovdje...
  • mailom: zimska.skola.informatike@gmail.com
  • prijavom kod nastavnika informatike

Škola je besplatna za sve sudionike. Sudionici koji će redovno pohađati izabrane teme, dobivaju potvrdu od Hrvatskog saveza informatičara , a oni koji su se posebno istakli dobivaju pohvale i nagrade.

Raspored (podložan manjim promjenama):

Kratki opis radionica:

O1 - Početnici - osnove rada + Logo (za niže razrede OŠ, nije potrebno predznanje)
O2 – Računalo + (uvod u programiranje, aplikacije, nastavak na radionicu Početnici, za učenike s određenim predznanjem)
O3 - Logo (programski jezik - kornjača, razvija se logika, rješavanje problema)
O4- Web stranice početni: Dreamweaver, HTML (za učenike koji ne vole programirati, nego su više naklonjeni dizajnu)
O5 - Aplikacije za Android za OŠ (uvod u izradu aplikacija za pametne telefone)
O6 - Small Basic (programski jezik, razvija se logika i rješavanje problema)
Z1 – Dizajn i prijelom časopisa (obrada teksta i slika, dizajn i prijelom časopisa)
Z3 – C++ početno programiranje
Z4 - C++ napredni/STL (zadaci s HONI-a i natjecanja)
Z5 – Izrada aplikacija za Android (izrada aplikacija za pametne telefone u jeziku java)