Uspješna prošlogodišnja generacija maturanata

Autor: Marina Škrnjug, 10. 3. 2016.

U generaciji maturanata 2014./15. bili su učenici opće gimnazije, farmaceutskog tehničara, fizioterapeutskog tehničara, medicinske sestre opće njege/medicinskog tehničara opće njege te kuhara i konobara. Kroz te programe škola ih je pripremala za nastavak obrazovanja kroz visoko obrazovanje, svijet rada, ali i za cjeloživotno obrazovanje.

Od 121 učenika ispitima državne mature pristupilo je 117 učenika. Gimnazijski razred s 32 učenika imao je obavezu položiti ispite državne mature kako bi završili srednjoškolsko obrazovanje i upisali željene studije, a čak 85 učenika strukovnih programa prijavilo je ispite državne mature kako bi mogli nastaviti svoje obrazovanje na nekom od studija.

Slijedom postignutih rezultata posebno nas ponosnim čini činjenica da je većina učenika upisala svoj prvi izbor visoke škole ili fakulteta.

Najviše ih studira na Sveučilištu u Zagrebu (Ekonomski, Učiteljski, Pravni fakultet, Fakultet strojarstva i brodogradnje, Fakultet elektrotehnike i računarstva, Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Fakultet političkih znanosti, Agronomski fakultet, Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet, Prehrambeno-biotehnološki fakultet).

Jedna je učenica nakon uspješno položene državne mature i završene Srednje glazbene škole u Pregradi upisala Muzičku akademiju u Zagrebu, a studira se i na Vernu te na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu.

Čak 10-ak učenika strukovnih programa nastavilo je svoje obrazovanje na dislociranom Studiju sestrinstva  Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Osijeku, smještenom u našoj školi, a mnogi drugi studiraju Sestrinstvo u Zagrebu, Varaždinu i Rijeci, Kemiju i  Prehrambenu tehnologiju u Osijeku te Matematiku u Rijeci. Uz to, obrazovanje su nastavili i na Agronomskom i Filozofskom fakultetu u Zagrebu, Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, Menandžmentu u Šibeniku, Sigurnost na radu u Rijeci, Novinarstvu na Vernu, Informacijskoj tehnologiji u Zagrebu i naravno na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu.

Temeljem navedenog, kao i postignutih uspjeha prethodnih generacija, uvjereni smo i u uspjeh generacije 2014./15. koja će svojim znanjem i kompetencijama oplemeniti našu budućnost.

10. 3. 2016., Srednja škola Pregrada