Sajam zdravlja

Autor: Marina Škrnjug, 12. 4. 2016.

Svake se godine obilježava Sajam zdravlja, a ove je godine obilježen 11. travnja na gradskom trgu u Pregradi. Odazvali smo se na poziv Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije i pod vodstvom nastavnica Marinele Rožaj i Irene Šlogar zajedno smo s našim učenicima sudjelovali na 10. sajmu zdravlja. Škola se predstavila temom "Prevencijom do zdravlja". Sudjelovali su učenici iz programa ugostiteljstva (kuhari i konobari) i zdravstva: medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege, fizioterapeutski tehničar, farmaceutski tehničar, dentalni tehničar.

Posjetitelji su na našem štandu mogli izmjeriti tlak, provjeriti razinu glukoze u krvi, uzeti edukativne materijale, uživati u čajevima i blagodatima masaže, a najmlađe posjetitelje razveselili smo balonima. Učenici smjera fizioterapeutski tehničar prezentirali su na pregradskom trgu vježbe sa štapom na lopti.

Po završetku sajma ugostili smo naše drage suradnike iz Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije, Opće bolnice Zabok i Bolnice hrvatskih veterana, Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Krapinske toplice te kolegice iz Srednje škole Bedekovčine.

Nakon uvodnog pozdrava ravnateljice dr. sc. Vilmice Kapac suradnicima su podijeljene zahvalnice. Razmijenili smo iskustva, ideje i zahvalili se na suradnji. Naši su učenici ponosno pokazali kabinete u kojima se realizira vježbovna nastava, proveli su suradnike po školi te smo nastavili druženje na zajedničkom domjenku. Zahvaljujemo se na pozivu Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije te na ugodnom druženju.

Svima se zahvaljujemo na odazivu i veselimo se budućoj suradnji.

U privitku možete pogledati fotografije.